Agreed on all points Hambugger
if the league were to wrap up now, this is how next year would look:
Premier
1 Peace Arch Utd 'A'
2 Port Moody Gunners 'A'
3 Athletic Club BC 'A'
4 Poco FC
5 Abbotsford Mariners
6 LUFC United
7 GEU United
8 North Delta SC 'A'
9 Chilliwack Mission Utd
10 TWU Titans (From Div 1)
Division 1
1 Aldergrove Utd 'A' (From Prem)
2 Fraser Valley Red Devils
3 Poco Revolution FC
4 Port Moody Gunners 'B'
5 SFC Guildford
6 Sentinel FC
7 North Delta SC 'B'
8 SFC Rangers
9 Peace Arch Utd 'B'
10 DFC Razorbacks
Division 2
1 LUFC Dynamo (From Div 1)
2 Surrey Coyotes 'A' (From Div 1)
3 Athletic Club BC 'B' (From Div 1)
4 Stolo Utd (From Div 1)
5 White Rock Utd (From Div 1)
6 Guildford FC Marga (From Div 1)
7 GEU Inter (Div 2 A 1)
8 Peace Arch Nomads (Div 2 B 1)
9 LUFC Young Guns (Div 2 C 1)
10 GEU Knights (From Div 2)
Division 3
1 Mission Athletic FC 'A' (From Div 2)
2 BC United 'A' (From Div 2)
3 Abbotsford Utd SC (From Div 2)
4 Cloverdale Utd FC (From Div 2)
5 Aldergrove Utd 'B' (From Div 2)
6 Coquitlam Metro Ford Titans (From Div 2)
7 TWU Titans Alumni (From Div 2)
8 Port Moody Gunners 'C' (From Div 2)
9 TWU Titans Alumni (From Div 2)
10 Temple Utd Tigers (From Div 2)
11 Poco Rockets (From Div 2)
12 SFC Caps (From Div 2)
13 DFC Celtic (From Div 2)
14 Abbotsford Arsenal (From Div 2)
15 LUFC Knights (From Div 2)
16 SFC Pegasus Impact (From Div 2)
17 North Delta SC Titans (From Div 2)
18 GEU Pumas (From Div 2)
19 Poco Royals FC (From Div 2)
20 Aldergrove Players (From Div 2)
21 Port Moody Magpies (Div 3 A 1)
22 Cloverdale FC (Div 3 B 1)
23 Fraser Valley Athletic (Div 3 C 1)
Division 4
1 Whalley Utd (From Div 2)
2 LUFC Wolves (From Div 2)
3 North Delta SC 'C' (From Div 2)
4 North Coquitlam Utd (From Div 2)
5 Poco Pacific (From Div 2)
6 Surrey Bullets (From Div 2)
7 LUFC Clones (From Div 2)
all div 3 teams other than promoted teams would fill in div 4
if the league were to wrap up now, this is how next year would look:
Premier
1 Peace Arch Utd 'A'
2 Port Moody Gunners 'A'
3 Athletic Club BC 'A'
4 Poco FC
5 Abbotsford Mariners
6 LUFC United
7 GEU United
8 North Delta SC 'A'
9 Chilliwack Mission Utd
10 TWU Titans (From Div 1)
Division 1
1 Aldergrove Utd 'A' (From Prem)
2 Fraser Valley Red Devils
3 Poco Revolution FC
4 Port Moody Gunners 'B'
5 SFC Guildford
6 Sentinel FC
7 North Delta SC 'B'
8 SFC Rangers
9 Peace Arch Utd 'B'
10 DFC Razorbacks
Division 2
1 LUFC Dynamo (From Div 1)
2 Surrey Coyotes 'A' (From Div 1)
3 Athletic Club BC 'B' (From Div 1)
4 Stolo Utd (From Div 1)
5 White Rock Utd (From Div 1)
6 Guildford FC Marga (From Div 1)
7 GEU Inter (Div 2 A 1)
8 Peace Arch Nomads (Div 2 B 1)
9 LUFC Young Guns (Div 2 C 1)
10 GEU Knights (From Div 2)
Division 3
1 Mission Athletic FC 'A' (From Div 2)
2 BC United 'A' (From Div 2)
3 Abbotsford Utd SC (From Div 2)
4 Cloverdale Utd FC (From Div 2)
5 Aldergrove Utd 'B' (From Div 2)
6 Coquitlam Metro Ford Titans (From Div 2)
7 TWU Titans Alumni (From Div 2)
8 Port Moody Gunners 'C' (From Div 2)
9 TWU Titans Alumni (From Div 2)
10 Temple Utd Tigers (From Div 2)
11 Poco Rockets (From Div 2)
12 SFC Caps (From Div 2)
13 DFC Celtic (From Div 2)
14 Abbotsford Arsenal (From Div 2)
15 LUFC Knights (From Div 2)
16 SFC Pegasus Impact (From Div 2)
17 North Delta SC Titans (From Div 2)
18 GEU Pumas (From Div 2)
19 Poco Royals FC (From Div 2)
20 Aldergrove Players (From Div 2)
21 Port Moody Magpies (Div 3 A 1)
22 Cloverdale FC (Div 3 B 1)
23 Fraser Valley Athletic (Div 3 C 1)
Division 4
1 Whalley Utd (From Div 2)
2 LUFC Wolves (From Div 2)
3 North Delta SC 'C' (From Div 2)
4 North Coquitlam Utd (From Div 2)
5 Poco Pacific (From Div 2)
6 Surrey Bullets (From Div 2)
7 LUFC Clones (From Div 2)
all div 3 teams other than promoted teams would fill in div 4