Draws are out and I don't like this at all. Even though it is very favourable for our team.....I think all D1 teams and CAT teams with the lower Prem teams should be playing in round 1. There should defintely be a seeding for top Prem teams IMO. I don't like seeing a last place D1 team in the second round....I want to see the best teams that deserve to be there.
Round One Jan. 23-25
Game 1 Delta Metro United P Sat Delta Metro Highlanders D1
Game 2 Aldergrove United CAT Surrey FC Rangers D1
Game 3 Langley United FC D1 SUFC Lions CAT
Game 4 Poco City Dominion P Fri Poco Raiders D1
Game 5 GEU Ultra P Fri Chilliwack Rapids CAT
Game 6 GN Sporting Club P Fri Peace Arch United P
Game 7 Poco City Dominion CAT Poco City United D1
Game 8 Langley United FC P Sat Peace Arch United CAT
Game 9 Aldergrove United P Langley United FC CAT
Game 10 Port Moody Fury D1 GEU Ultra CAT
Game 11 Chilliwack Rapids P Fri Dewdney Razorbacks D1
Round 2 Feb. 6-8
Game 12 Winner Game 8 Winner Game 1
Game 13 Winner Game 10 North Delta Lions P
Game 14 Whalley Storm D1 Winner Game 7
Game 15 Winner Game 9 Winner Game 5
Game 16 Winner Game 3 Winner Game 2
Game 17 Poco City Hotspur D1 Winner Game 6
Game 18 Winner Game 4 Winner Game 11
Game 19 SUFC Red Devils P Sat Surrey Metro Sporting D1
Round Three Feb. 20-22
Game 20 Winner Game 12 Winner Game 13
Game 21 Winner Game 14 Winner Game 15
Game 22 Winner Game 16 Winner Game 17
Game 23 Winner Game 18 Winner Game 19
Semi-Finals TBA
Game 24 Winner Game 20 Winner Game 21
Game 25 Winner Game 22 Winner Game 23
Final TBA
Game 26 Winner Game 24 Winner Game 25
Round One Jan. 23-25
Game 1 Delta Metro United P Sat Delta Metro Highlanders D1
Game 2 Aldergrove United CAT Surrey FC Rangers D1
Game 3 Langley United FC D1 SUFC Lions CAT
Game 4 Poco City Dominion P Fri Poco Raiders D1
Game 5 GEU Ultra P Fri Chilliwack Rapids CAT
Game 6 GN Sporting Club P Fri Peace Arch United P
Game 7 Poco City Dominion CAT Poco City United D1
Game 8 Langley United FC P Sat Peace Arch United CAT
Game 9 Aldergrove United P Langley United FC CAT
Game 10 Port Moody Fury D1 GEU Ultra CAT
Game 11 Chilliwack Rapids P Fri Dewdney Razorbacks D1
Round 2 Feb. 6-8
Game 12 Winner Game 8 Winner Game 1
Game 13 Winner Game 10 North Delta Lions P
Game 14 Whalley Storm D1 Winner Game 7
Game 15 Winner Game 9 Winner Game 5
Game 16 Winner Game 3 Winner Game 2
Game 17 Poco City Hotspur D1 Winner Game 6
Game 18 Winner Game 4 Winner Game 11
Game 19 SUFC Red Devils P Sat Surrey Metro Sporting D1
Round Three Feb. 20-22
Game 20 Winner Game 12 Winner Game 13
Game 21 Winner Game 14 Winner Game 15
Game 22 Winner Game 16 Winner Game 17
Game 23 Winner Game 18 Winner Game 19
Semi-Finals TBA
Game 24 Winner Game 20 Winner Game 21
Game 25 Winner Game 22 Winner Game 23
Final TBA
Game 26 Winner Game 24 Winner Game 25